Czytanie książek

„CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA,
JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”
Wisława Szymborska

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Akademickie Centrum Kreatywności” realizowanego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Główny cel przedsięwzięcia to rozwój czytelnictwa i umiejętności multimedialnych uczniów. Jesteśmy jedną z trzech szkół, które zostały wybrane przez Uniwersytet do współpracy nad rozwijaniem najskuteczniejszych metod i środków nauczania i uczenia się. Od marca trwały intensywne prace nauczycieli SP nr 80, wykładowców i studentów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, by jak najlepiej: innowacyjnie, interesująco i twórczo otworzyć uczniów na współczesną literaturę. By po nią sięgnęli z przyjemnością, radością i przeżyli wspaniałą przygodę wraz z bohaterami wybranej przez siebie lektury. W poniedziałek 20 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 4c, 5a, 5b otrzymali książki i zapoznali się z zadaniami, jakie mają wykonać w związku z ich treścią. Pierwsze lekcje zostały przyjęte przez uczniów z entuzjazmem i sprawiły im wiele radości. 25 maja odbędzie się GALA CZYTELNIKÓW, na której uczestnicy projektu zaprezentują efekty swojej pracy. Powodzenia.