Wyniki konkursu „Śladami bł. o. Jana Beyzyma”

W dniu 5 lutego 2016 roku w siedzibie Referatu Misyjnego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego w Krakowie przy ul. Kopernika 26 odbyło się rozstrzygnięcie zorganizowanego przez Referat konkursu plastycznego pt. „Śladami bł. Jana Beyzyma”.
Celem konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3, 4-6, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży ponadgimnazjalnej, było poznanie życia i działalności o. Jana Beyzyma, zapoznanie z tematyką misyjną, kształtowanie postawy „otwartego serca” – uwrażliwianie na pomoc innym ludziom.
Spośród nadesłanych 96 prac z 14 szkół oraz placówek oświatowych i wychowawczych całej Polski, a nawet z Aten (Grecja), Komisja złożona z wybitnych artystów i znawców Pięknych Dzieł Sztuki z Krakowa przyznała 18 nagród, 6 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne. Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace uczennic Szkoły Podstawowej nr 80 w Krakowie.
W I Kategorii wiekowej: klasy I-III szkoły podstawowej – I miejsce otrzymała Julia Harańczyk kl. I B;
Wyróżnienie: Julia Nowakowska, kl. I C.
W II Kategorii wiekowej: klasy IV-VI szkoły podstawowej – III miejsce otrzymała Natalia Palanis kl. IV B.
Dzieci otrzymały nagrody 7 marca 2016 r. w siedzibie Fundacji „Zawsze Warto” przy ul. Radziwiłłowskiej. Laureaci uczestniczyli we Mszy Świętej przy relikwiach bł. o. Beyzyma w kościele przy ul. Kopernika w Krakowie, spotkali się z długoletnim misjonarzem z Madagaskaru ks. Czesławem H. Tomaszewskim SJ oraz wzięli udział w wycieczce po Krakowie pod opieką przewodnika.
Wszystkim młodym artystom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.