Spotkania ze sztuką

W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy 2a, przeżyli niezwykłe spotkanie z prawdziwą sztuką. Podczas realizacji projektu związanego z malarstwem , oprócz poznawania pojęć, terminów oraz zjawisk dotyczących sztuki, przystąpili do realizacji eksperymentu plastycznego związanego z tworzeniem „żywych obrazów”.

Dzięki pomocy naszych gości – uczennic z Gimnazjum nr XVI im. Stefana Batorego w Krakowie, uczniowie stworzyli własne wersje wybitnych dzieł malarskich sztuki polskiej i światowej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przy pomocy przyniesionych materiałów i rekwizytów przystąpili do pracy, której efekty można zobaczyć w galerii zdjęć.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały i uczniowie z niecierpliwością czekają na drugą część projektu.