Archidiecezjalny konkurs plastyczny „Spełniam uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy, bo chcę naśladować Boga, mojego Ojca”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 wzięli udział w Archidiecezjalnym konkursie plastycznym „Spełniam uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy, bo chcę naśladować Boga, mojego Ojca” zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej.
Konkurs przebiegał w trzech etapach: pierwszy szkolny, drugi rejonowy i trzeci diecezjalny. Konkurs był przeznaczony dla starszych dzieci przedszkolnych oraz klas 0 i uczniów młodszych klas szkół podstawowych od I do IV.
W etapie szkolnym w Szkole Podstawowej nr 80 w konkursie wzięło udział 9 uczniów przekazując swoje prace: 2 z kl. I B i kl. I C, z Oddziału Przedszkolnego jedna oraz 6 prac z kl. IV A i kl. IV B.
Do drugiego etapu komisja szkolna wybrała prace 7 uczniów:
Młodsza grupa wiekowa – Julii Bazylińskiej kl. „0” i Dawida Żarczyńskiego kl. I B
Starsza grupa wiekowa – Julii Palanis kl. IV B, Natalii Palanis kl. IV B, Alicji Zięba kl. IV B, Patrycji Bocheńskiej kl. IV A oraz Oliwii Nowak kl. IV B.
Do trzeciego etapu – finału – ze Szkoły Podstawowej nr 80 zostały przekazane prace 5 uczniów:
Młodsza grupa wiekowa – praca Julii Bazylińska kl. „0” i Dawida Żarczyńskiego kl. I B
Starsza grupa wiekowa – Patrycji Bocheńskiej kl. IV A, Oliwii Nowak kl. IV B oraz Natalii Palanis kl. IV B.

Diecezjalny finał konkursu odbył się w dniu 14 kwietnia 2016 r.
Komisja spośród przekazanych 155 prac z 29 dekanatów wybrała 10 prac.
Z naszej szkoły uczennica Julia Bazylińska z kl. „0” z Oddziału Przedszkolnego została pierwszą laureatką w młodszej grupie wiekowej, a finalistami zostali Dawid Żarczyński kl. I B, Patrycja Bocheńska kl. IV A, Oliwia Nowak kl. IV B oraz Natalia Palanis kl. IV B.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody w dniu 19 maja 2016 r. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, a finaliści dyplomy od organizatorów.
Gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.