Sukces szóstoklasistów w konkursie „PRAWO I MY”

20 czerwca 2016r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbył się finał XV edycji konkursu „Prawo i MY”. Uczestniczyło w nim 17 trzyosobowych zespołów uczniów klas VI, które w półfinałach zajęły czołowe miejsca w każdym z 4 oddziałów Straży Miejskiej w Krakowie.

Celem konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy uczniów na temat obowiązujących przepisów prawa, przedstawienie zadań i sposobu funkcjonowania Straży Miejskiej, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności w naszym mieście oraz kreowanie pozytywnych wzorów zachowań i postawy asertywnej wśród uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIA- Mikołaj Borczuch, Władysław Burek i Michał Węglarczyk, którzy w finale konkursu zajęli I miejsce.

Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu był pedagog szkolny Grażyna Krzyżak, a nieocenioną pomocą służyła p. Katarzyna Sroka ze Straży Miejskiej z sekcji profilaktyki szkolnej.

Serdecznie gratulujemy chłopcom odniesionego sukcesu !