Home » wydarzenia » Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze

27 października br. uczniowie klasy 2 B wzięli udział w spotkaniu z autorką i tłumaczką książek dla dzieci – panią Barbarą Wicher.

 

Spotkanie przebiegało w niezwykłej, wręcz magicznej atmosferze. Dzieci w nieprawdopodobnym skupieniu słuchały fragmentów książek, które czytała im sama pisarka. Bardzo chętnie zadawały autorce pytania. Na prośbę pani Barbary, nasi drugoklasiści napisali nową przygodę głównej bohaterki książki pt. „Przygody roztargnionej czarownicy”. Wykazali się przy tym dużą kreatywnością.

Pani Barbara razem z wydawnictwem Skrzat przygotowała dla naszych uczniów loterię fantową i ku wielkiej radości dzieci – każdy los wygrywał! Na zakończenie spotkania pisarka rozdawała autografy.

Spotkanie niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy brali w nim udział.