Jak dbać o zdrowie ?

Co to jest zdrowie? Jak zbudowane jest nasze ciało? Jak należy się odżywiać? Kto odkrył witaminy? Co to jest jedzenie śmieciowe? Jak dbać o higienę? Co to są choroby brudnych rąk? Po co nam sen? Jak spać, żeby się wyspać? Czy to prawda, że śmiech i ruch to zdrowie?

Na te i na wiele innych pytań poszukiwali ostatnio odpowiedzi nasi drugoklasiści. Klasa 2 B realizowała blok tematyczny „Jak dbać o zdrowie”, pracując metodą projektu. Uczniowie pracowali w grupach. Mieli oni możliwość samodzielnego planowania pracy, poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji, dzielenia się wiedzą z innymi. Dzieci przeprowadzały doświadczenia, obserwowały, wykonywały plakaty, śpiewały, oglądały filmy edukacyjne. Kiedy uczniowie znaleźli już odpowiedzi na wszystkie pytania, które postawili sobie na początku swojej pracy, zaprosili rówieśników z klasy 2 A, aby zaprezentować im efekty swoich poszukiwań.

Podsumowując swoje działania, uczniowie klasy 2B zgodnie stwierdzili, że bardzo lubią pracować metodą projektu i z niecierpliwością czekają na kolejną taką możliwość.