Uczyć się można wszędzie

W bieżącym roku szkolnym ponad dwustu uczniów naszej szkoły wyjechało na śródroczny wypoczynek organizowany przez wychowawców w ramach tzw. zielonych szkół. Wśród nich były także nasze dzielne Pierwszaki.

W tym roku poznawaliśmy Beskid Sądecki, Bieszczady i Góry Świętokrzyskie. Podczas wyjazdów nie zabrakło górskich wędrówek, żywych lekcji przyrody, warsztatów edukacyjnych, konkursów, zawodów sportowych, spotkań z ciekawymi ludźmi i zwiedzania muzeów. Wieczorami miło spędzaliśmy czas przy ogniskach i na dyskotekach.

Podczas wyjazdów na zielone szkoły dzieci nie tylko poznają świat, ale przede wszystkim rozwijają umiejętności społeczne. Uczą się samodzielności, zaradności, współpracy. Wyjazdy takie bardzo integrują zespoły klasowe. Pozwalają także umacniać więzi pomiędzy wychowawcami, a uczniami – które są niezwykle pomocne w prawidłowym kierowaniu procesami wychowawczymi w klasach.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Na szczęście pozostają z nami wspomnienia i wciąż powracające pytanie dzieci „Gdzie pojedziemy w przyszłym roku?”