Ślubowanie Pierwszoklasistów

Musisz przyrzec, że bez przerwy

Będziesz dbać o pani nerwy

Będziesz uczyć

się starannie, zachowywać nienagannie

Gdy umowa taka stanie – to jest właśnie ŚLUBOWANIE!”

13-go października 2017 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste przyjęcie dzieci z klas pierwszych do społeczności uczniowskiej. To wielkie wydarzenie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla ich rodziców, członków rodzin i nauczycieli. Święto Pasowania mali uczniowie rozpoczęli wkraczając na salę tanecznym krokiem poloneza.

Następnie zostali oni przywitani przez uczniów klasy IVa reprezentujących Samorząd Uczniowski: Jakuba Michalika i Gabrielę Bednarczyk. Zapewnili oni swoich młodszych kolegów, że będą dla nich oparciem w trudnych chwilach i zawsze mogą szukać u nich pomocy i rady w każdej sytuacji.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością oraz paniami Dyrektor Tatianą Muszyńską – Kwiecień oraz Wicedyrektor Katarzyną Solawą. Poza biciem dwudziestu pięciu małych, przejętych serc – słychać było radosne piosenki i starannie wyrecytowany okolicznościowy wiersz. Dziecięce debiuty odbiły się echem wśród widowni – nie zabrakło gromkich braw i wzruszenia.

W dalszej części uroczystości głos zabrała  dyrektor szkoły pani Tatiana Muszyńska-Kwiecień, kierując do dzieci ciepłe słowa zachęty oraz życzenia, by nigdy nie traciły zapału i ciekawości świata. Podziękowała wszystkim za udział w tym ważnym wydarzeniu oraz dodała otuchy pierwszoklasistom, zapewniając ich, iż bezapelacyjnie mogą zostać pasowani na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej szkoły.

Przejęci uczniowie złożyli następnie przysięgę, ślubując na sztandar Szkoły Podstawowej nr 80 im. Wojciecha Bogusławskiego. Przy akompaniamencie pani Katarzyny Boby-Master, dumnie wykonali Hymn Szkolny.

Następnie nadszedł nie mniej poruszający moment czyli pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej. Każdy z pierwszoklasistów został pasowany indywidualnie symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną. Nie zabrakło tez słodkich upominków wręczonych przez kolegów z klas starszych.

Było to ukoronowanie tej uroczystości !

Po części oficjalnej był czas na słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice pierwszoklasistów. Serdecznie za tę pomoc dziękujemy !