Święto Odzyskania Niepodległości

„NA  STOS RZUCILIŚMY NASZ ŻYCIA LOS …”

W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, uczniowie klas VII a  oraz VII c naszej szkoły wraz z wychowawcami,  uroczyście uczcili Święto Odzyskania Niepodległości. Na szkolnej scenie siódmoklasiści ubrani  w kostiumy króla, kosynierów, krakowiaków, powstańców – odgrywali swoje role. Podczas prezentacji nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego.

To wydarzenie pomogło wzbudzić w uczniach uczucie patriotyzmu. Artyści i organizatorzy występu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.