Home » wydarzenia » ZIELONA SZKOŁA W BESKIDACH

ZIELONA SZKOŁA W BESKIDACH

W pierwszych dniach kwietnia klasy 1a i 3a wyjechały na Zieloną Szkołę do ośrodka TPD w Soli koło Żywca.

Czas spędzony na wspólnej integracji minął nam bardzo przyjemnie. Największym wyzwaniem było zdobywanie niewielkich wzniesień górskich, które okazały się być prawdziwymi szczytami! Przekonaliśmy się, że gdy już myślisz, że naprawdę nie dasz rady, to z pomocą przychodzi kolega lub koleżanka i niespodziewanie pomaga Ci w trudnej sytuacji. Jak miło mieć wokoło rówieśników, na których można liczyć…

Pogoda była piękna – nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, gry w piłkę nożną, dwa ognie, skoków na skakance i gry w gumę oraz tradycyjnego rysowania kredą po asfalcie.

Zwiedziliśmy starą dzwonnicę poznając legendy związane z tym miejscem oraz studnię solankową.

Odwiedziliśmy Koniaków i Istebną, gdzie mieliśmy okazję gościć w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, Galerii Koronek i Rzeźby oraz w Chacie Pasterskiej.

Niezwykłą atrakcją wyjazdu okazała się wizyta w Centrum Nauki i Techniki w Świnnej. Poznawaliśmy tam tajniki zjawisk fizycznych  oraz   mieliśmy możliwość   uczestniczenia  w grach i zabawach interaktywnych.

Wieczorami koleżanki prezentowały przygotowane na dyskotekę kreacje, a odważni tańczyli do swoich ulubionych kawałków.

       Dla niektórych pobyt okazał się być zdecydowanie za krótki i ze łzami w oczach prosili o przedłużenie tej przygody!  Z pewnością znajdziemy jeszcze okazję, żeby odwiedzić Beskid Żywiecki w przyszłości.