PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 28 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Między innymi siódmoklasiści wcielili się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto pokazali zebranym komiks wykonywany zespołowo, któremu nadali tytuł „Miłość w czasach pożogi”. Jak można się domyślać, przybliżyli w nim przede wszystkim uczucie łączące Winicjusza i Ligię. Dzięki krótkim scenkom, klasy młodsze miały okazję zobaczyć, jak ukazano w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan. Mogły też poznać życie i twórczość samego noblisty, w którego postać wcielił się jeden z uczniów.

Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili swym młodszym  kolegom, że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.