Home » wydarzenia » Przygoda z ciepłem

Przygoda z ciepłem

19 kwietnia  klasa  3a i 3c  podczas wizyty  w Nowohuckim  Centrum  Kultury wzięły udział w  warsztatach ekologicznych w oparciu o  program „Przygoda z ciepłem”. Celem  programu  jest  kształtowanie postaw proekologicznych w zakresie dbałości o jakość powietrza w mieście. Dzieci dowiedziały  się w jaki  sposób ciepło trafia do kaloryfera oraz jak to się dzieje, że z kranu (bez piecyka) leci ciepła woda. W  tym celu skonstruowaliśmy makietę  ciepłociągu.

Zajęcia były niezwykle atrakcyjne.  Rozwiązywaliśmy kalambury , układaliśmy  puzzle,  oglądaliśmy  film animowany

o MPEC,  uczyliśmy się piosenki.

Każda klasa otrzymał  maskotkę: pluszowy kaloryfer, a każde dziecko edukacyjną książeczkę: „Skąd się bierze ciepło w naszym domu ?” i  pamiątkową koszulkę .