Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W czwartek 27 kwietnia uczniowie starszej grupy wiekowej spotkali się na uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Z programu przygotowanego przez klasy 4a i 4b zebrani dowiedzieli się z czyjej inicjatywy i w jakich okolicznościach doszło do jej uchwalenia.   Uczniowie recytowali teksty opowiadające o trudnej sytuacji gospodarczo – politycznej Polski w drugiej połowie XVIII wieku i nadziejach Polaków, które  wiązały się ze zmianami wprowadzanymi przez konstytucję. Opowiadali czym dla naszych przodków była wolność, naród, ojczyzna, i co te pojęcia znaczą dla nas dzisiaj. W wykonaniu klas czwartych radośnie zabrzmiały piosenki „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.  Na zakończenie spotkania wszyscy  widzowie zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Tatianę Muszyńską – Kwiecień do  aktywnego uczestnictwa w obchodach tego święta organizowanych w naszym mieście.