Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !