Home » wydarzenia » WIELKA LEKCJA EKOLOGII w Tauron Arenie

WIELKA LEKCJA EKOLOGII w Tauron Arenie

Dnia 10 października uczestniczyliśmy we wspaniałej imprezie proekologicznej. Atrakcji było co niemiara. Uczniowie klasy 5b i 7b mieli możliwość potrenować na fantomie udzielanie pierwszej pomocy, zaprojektować w technologii wirtualnej rzeczywistości ekologiczne rozwiązania w mieszkaniu np. zamianę starego pieca grzewczego na ekologiczny, dowiedzieć się jak uzdatniana jest woda do picia w krakowskich wodociągach, poznać tajemnicze zakamarki wozu strażackiego i zasiąść w nim za kierownicą. ( KAŻDY CHŁOPIEC KIEDYŚ MARZYŁ,  BY ZOSTAĆ STRAŻAKIEM ) No cóż, marzenia się spełniły! Niektórzy projektowali miejską zieleń, oglądali pojazdy służb miejskich, utrwalali wiadomości o segregacji odpadów.  Klasa 7b zwiedziła ekospalarnię, w której poznała nowoczesne rozwiązanie utylizowania odpadów. Wszyscy otrzymali antysmogowe rośliny.

Takich lekcji nigdy dość!!!