Archiwum dnia: 15/01/2016

KOLĘDNICY MISYJNI W SP 80

W dniu 5 stycznia 2016 r. za zgodą pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 80 w Krakowie uczniowie należący do Ogniska Misyjnego działającego na terenie tejże Szkoły w łączności z dziećmi z całego świata należącymi do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci podjęły kolejny raz Kolędę Misyjną tym razem na rzecz pomocy dzieciom i misjonarzom z Madagaskaru.
W tę akcję włączyła się cała Społeczność Szkolna, począwszy od Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, pań z sekretariatu, pracowników kuchni, szkolnego sklepiku, woźnych, rodziców aż po uczniów klas od 0 do 6.
Kolędnicy byli mile przyjęci przez wszystkich.
Zebrana ofiara kolędnicza 236 zł 50 gr. została przekazana do Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie.
Kolędnicy Misyjni ze Szkoły nr 80 otrzymali dyplom za udział w powyżej opisanym kolędowaniu.
Dziękujemy wszystkim, którzy hojnie włączyli się w to piękne dzieło MISYJNE.
s. M. Annes

JASEŁKA „2015”

W dniu 22 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 80 w Krakowie uczniowie klasy IV B wraz z uczniami klas IV – VI należącymi do Szkolnego Chóru z wielkim osobistym zaangażowaniem, z pomocą swoich Opiekunów oraz Rodziców przedstawili dla swoich rówieśników Jasełka. Swym przedstawieniem przybliżyli miłemu audytorium wydarzenie z przed 2000 lat, kiedy to wypełniły się proroctwa zapisane w Księgach Starego Testamentu dotyczące przyjścia na Świat obiecanego Emmanuela.
Nie zabrakło też możliwości wspólnego pokolędowania oraz świątecznych życzeń i połamania się opłatkiem uczniów z Gronem Pedagogicznym.