Archiwum miesiąca: listopad 2016

Wieczór literacko-czytelniczy

W czwartek 24 listopada w godzinach wieczornych biblioteka szkolna gościła bibliofilów z klas trzecich. Uczniowie czerpali przyjemność i radość ze wspólnego czytania i słuchania wybranych przez siebie i nauczycieli książek.

W magicznej atmosferze i miłym towarzystwie dyskutowali o prezentowanych książkach, poprzez zabawę uczyli się, tańczyli, inscenizowali scenki dramowe inspirowane wysłuchaną lekturą, sytuowali zabytki Krakowa na planie Rynku Głównego, oglądali nowości wydawnicze dostępne w bibliotece szkolnej.

Aktywnie słuchali swoich opinii o proponowanych przez siebie książkach do przeczytania.

Był to wieczór niezapomniany i godny powtórzenia.

Jak spędzamy wolny czas ?

Dnia 20 listopada w niedzielny ranek Koło turystyczno-kulturalne KRAKÓW BLIŻEJ NAS udało się na zajęcia proponowane przez Muzeum Lotnictwa w ramach Dnia Otwartego Muzeów w Krakowie. Uczniowie pod okiem fachowych instruktorów składali modele samolotów, zwiedzili część ekspozycji, słuchając ciekawych anegdot i opowieści z historii lotnictwa polskiego, obejrzeli fascynujący film o szkoleniu i zawodzie lotnika wojskowego. Wrażenia z pobytu w muzeum i wiedza w nim zdobyta z pewnością wynagrodziły nam poranną mobilizację do zwiedzania ciekawych miejsc w mieście.

Warsztaty żeglarskie

17 listopada zorganizowane zostały na terenie naszej szkoły zajęcia żeglarskie adresowane  do chłopców i dziewczynek w wieku 7 – 9 lat. W windsurfingu swoich sił mogą spróbować nieco starsi, mający od 9 do 11 lat. Kolejna edycja bezpłatnego programu Energa Sailing to krok w rozwoju aktualnie najbardziej kompleksowego w Polsce projektu szkolenia żeglarskiego dla dzieci chcących rozpocząć swoją przygodę z tym pięknym sportem.

Zajęcia spotkały  się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Byś może dzięki temu  programowi edukacji żeglarskiej za kilka lat doczekamy się  kolejnych wspaniałych żeglarzy,  pochodzących z uczniów naszej szkoły…

Lekcja historii – na cmentarzu

W listopadzie obchodzimy uroczyście Święto Niepodległości oraz wspominamy zmarłych. Właśnie dlatego, uczniowie naszej szkoły udali się na Cmentarz Wojenny nr 390 w Mogile. Znajduje się tam zbiorowa mogiła 71 żołnierzy, którzy polegli podczas I wojny światowej. Drugoklasiści rozpoczęli pobyt na cmentarzu od porządkowania grobu żołnierzy.

Następnie zapalili znicze, udekorowali mogiłę samodzielnie wykonanymi biało – czerwonymi chorągiewkami oraz złożyli wykonaną przez jednego z rodziców wiązankę. Dzieci miały także możliwość poznania wybranych wydarzeń z historii naszego kraju.

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się na lekcji kończącej projekt związany z obchodami 11 listopada- Święta Niepodległości pt ” Ułani, ułani – malowane dzieci”. Uczniowie prezentowali kotyliony, nakrycia głowy chłopców i dziewcząt. Brali udział w pokazie multimedialnym. Quiz wiedzy okazał się najbardziej oczekiwanym punktem spotkania. Na zakończenie wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.

Pamiętamy o młodych patriotach.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły pragnie przyłączyć się do akcji budowy Pomnika ku czci Orląt Lwowskich.

Za dwa lata będzie obchodzona 100 rocznica obrony Lwowa, w której ogromną rolę odegrały dzieci i młodzież szkolna.

Pomnik ma być znakiem trwania młodych Polaków w wierności Niepodległej Ojczyźnie.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnej zbiórki makulatury.

Uzyskane z jej sprzedaży pieniądze przekażemy na budowę Pomnika.

żródło zdjęć:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Orl%C4%99ta_Lwowskie

Wesołe przebieranie w potworki

Prezydium Samorządu Uczniowskiego wyszło z kolejną inicjatywą wesołej zabawy.
Zaprosiło chętne  dzieci do przebrania się za różne budzące strach postaci.
I rzeczywiście wśród duchów, kościotrupów, czarnych kotów, itp. trudno było rozpoznać uczniów naszej szkoły.