Archiwum dnia: 15/11/2018

Koncert dla przedszkolaków

9 oraz 14 listopada uczniowie klasy III A, III B oraz II A zaprezentowali przedszkolakom koncert pieśni patriotycznych z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczniowie zaśpiewali  pieśni: „ Białe róże”, „Hej, hej ułani”, „Jak to na wojence ładnie”, „My, Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani” oraz piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Zaproszeni goście  w skupieniu wysłuchali koncertu, a niektórzy nawet  przyłączyli się do  śpiewania. Po pierwszym koncercie przedszkolaki otrzymały flagi, a po drugim  kotyliony.

Dla wielu osób dorosłych obecnych w tym dniu na koncercie był on powodem do wzruszenia…

FINAŁ KONKURSU „PRAWO-RATOWNICTWO-BEZPIECZEŃSTWO”

13 listopada br. w krakowskiej Tauron Arenie odbył się finał konkursu „Prawo-Ratownictwo – Bezpieczeństwo”, którego organizatorami były Straż Miejska Miasta Krakowa i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

W tym roku, po raz pierwszy uczestnikami konkursu byli ósmoklasiści. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIIIa – Julia, Jakub i Fabian, którzy odnieśli sukces i zajęli IV miejsce w finale. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu: przepisów ustawy o postępowaniu
w sprawach nieletnich, kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego, przepisów ruchu drogowego, ustawy o strażach gminnych, prawa konstytucyjnego i ochrony przeciwpożarowej.

Finał konkursu przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie rozwiązywali test, a w drugim uczestniczyli w grze terenowej rozegranej w Parku Lotników. Wśród licznych, bardzo atrakcyjnych zdań przygotowanych przez organizatorów gry należy wymienić m.in. umundurowanie się, udzielanie pierwszej pomocy, pokonanie rowerowego toru przeszkód, itd.

Naszym uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i rozległej wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa!!!