Archiwum dnia: 15/02/2019

W roli bogów greckich

W lutym 2019 roku uczniowie klasy 5b pięknie zaprezentowali swój warsztat aktorski i wiedzę z mitologii greckiej. Był to efekt ich pracy nad projektem „W roli bogów greckich”. Kreatywność i wiedza uczniów przyniosły im iście olimpijskie laury. Brawo!

„Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”

14 lutego w naszej szkole gościliśmy strażników miejskich, którzy na co dzień prowadzą działania profilaktyczne w krakowskich szkołach i przedszkolach. W tym dniu wystąpili oni w nietypowych rolach, byli aktorami i na szkolnej scenie zaprezentowali spektakl pt.„Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach.”

Profilaktyczne przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola nr 46 (wszystkie grupy) i nasi uczniowie z młodszej grupy wiekowej. Opowiada ono historię Adasia, który poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w jakich może znaleźć się każdy z młodych widzów. Uczy jak należy przechodzić przez ulicę, jaką postawę przyjąć przed agresywnym psem oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas nieznajoma osoba.

Spektakl (pouczający i oryginalny) bardzo podobał się wszystkim zebranym, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.