Archiwum miesiąca: marzec 2022

MIKOŁAJKI W 5A

6 grudnia 2021 r. odbyła się wycieczka mikołajkowa klasy 5a do ESCAPE ROOMU.
Po krótkiej podróży tramwajem i przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na 4 grupy.
Każda z grup udała się do innego pokoju. Gry w naszych pokojach zagadek różniły się fabułą i poziomem trudności. Czekało nas mnóstwo zadań, zagadek, szyfrów, tajemniczych przejść.
Na przejście gry było 60 minut. Zadanie nie należało do łatwych. W wydostaniu się z pokoi dużą rolę odegrała współpraca., twórcze myślenie i kreatywność.
Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

WARSZTATY „MYDEŁKA I SZKIEŁKA”

2 grudnia 2021 r. dzięki Szkolnym Klubom Wolontariatu realizowaliśmy autorski projekt dotacyjny „Mydełka i szkiełka”. Prace wykonane przez uczniów zostały przekazane na kiermasz świąteczny, z którego dochód został przekazany dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PLASTYCZNYM „STOP PRZEMOCY”

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu plastycznego pt. „STOP przemocy” znalazły się nasze trzy uczennice -Maja Machnik z klasy 3a, która zajęła 3 miejsce oraz Matylda Burkiewicz również z klasy 3a i Martyna Maj z klasy 3b, które zdobyły wyróżnienia.
Konkurs został zorganizowany już po raz piąty przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Radę Dzielnicy XVIII.
W bieżącym roku szkolnym zaproszono do niego  uczniów z klas I-III szkół podstawowych z terenu Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa wraz z ich rodzinami. W przedsięwzięciu wzięło udział 10 placówek oświatowych. Jury konkursowe oceniło 56 prac. Przy wyborze i ocenie prac brano pod uwagę przede wszystkim kreatywność i pomysłowość w podejściu do tematu, który nie należał do łatwych oraz walory plastyczne (wykorzystanie różnych technik, staranność wykonania, ogólne wrażenie wizualne). Nasze uczennice wykonały oryginalne i mocno wpisujące się w tematykę prace.Uroczyste wręczenie cennych nagród (m.in. sprzętu sportowego, zestawów plastycznych, gier planszowych) odbyło się późnym popołudniem 7 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 37.
Serdecznie gratulujemy Mai, Matyldzie i Martynie odniesionego sukcesu
i życzymy kolejnych!

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI b – Kornelia Kowal – zdobyła wyróżnienie w XXVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku, w kategorii recytacja, którego organizatorem był Dom Kultury Podgórza.
W konkursie tym wzięło udział 55 uczestników. Kornelia zaprezentowała recytację wiersza Ernesta Brylla „Wciąż o Ikarach głoszą…” Jury zwróciło uwagę na odpowiedni dobór utworu, piękną interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.
Serdecznie gratulujemy Kornelii i życzymy Jej dalszych sukcesów!!!

NAKRĘCENI NA CZYTANIE CZ. III

Uczniowie z klasy III B polecają książki warte przeczytania. Filip zachęca do pochłonięcia książki Grzegorza Kasdepke „Nowe kłopoty  detektywa Pozytywki” oraz pozycji Martina Widmarka „Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów”.

Bohater pierwszej książki – detektyw Pozytywka rozwiązuje najróżniejsze zagadki, uczy czytelników logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Jeżeli chcecie poznać najszybsze rozwiązanie zagadki detektywistycznej oraz macie ochotę sami pobawić się w detektywów – to ta pozycja jest dla Was. Drugą książka – niby zwyczajny tydzień i niby zwyczajna rodzina, a jednak nie… Rodzice zachowują się jak dzieci, a dzieci jak dorośli. Jeśli chcecie poznać przygody zwariowanej rodzinki, ta sięgnijcie po tę pozycję.

Paulina rekomenduje przeczytanie książki  J. K. Rowling  „Gwiazdkowy prosiaczek”. Holly wyrzuca przez okno samochodu ukochaną przytulankę Jacka. Prosiaczka nie udaje się odnaleźć, a chłopie wpada w straszną rozpacz. Holly kupuje Jackowi taka samą przytulankę – Gwiazdkowego Prosiaczka, ale on nie akceptuje jej. W noc wigilijną zaczynają się dziać magiczne rzeczy. Gwiazdkowy Prosiaczek ożywa i zabiera chłopca do magicznej Krainy Zgub, do której trafiają zgubione przez ludzi rzeczy. Czy Jackowi uda się odszukać swoją przytulankę?  Sprawdźcie sami.

MIKOŁAJKI W OSIEMDZIESIĄTCE

6 grudnia 2021 r. wolontariusze z naszej szkoły zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja. Ubrani w świąteczne stroje odwiedzili każdą klasę. Dzięki temu umilili uczniom ten dzień, ponieważ poczęstowali wszystkich pysznymi cukierkami i złożyli wesołe życzenia.

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

4 grudnia 2021 r. w sobotnie popołudnie w hali krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach Projektu :”Szczypiornista Szkoła”. Uczniowie uczestniczący na co dzień w treningach piłki ręcznej w naszej szkole mieli okazje rozegrać mecze z koleżankami i kolegami ze szkół, które uczestniczą w projekcie. Podczas gry nasi szczypiorniści mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności. Na zakończenie Turnieju uczestnicy otrzymali koszulki i słodki poczęstunek, a szkoła piłki do ćwiczeń.