Konkurs recytatorski uczniów klas I- III

W radosnym  nastroju po klasowych, pełnych emocji eliminacjach przedstawiciele klas  I-III przystąpili  do konkursu recytatorskiego pt. „Mistrz recytacji”. Celem naszej zabawy  było promowanie poezji. Konkurs odbył się 6 lutego 2019 roku. Organizatorka konkursu – p. L. Połomska – zapoznała zebranych z zasadami oceniania i przeprowadziła  krótką  gimnastykę buzi i języka. Jury w składzie: p. Katarzyna  Solawa, p. Grażyna Krzyżak, p. Krystyna  Struzikowska  – wysłuchało wielu pięknych recytacji znanych i mniej znanych poetów.  Wiele  recytacji zachwyciło jury i uczestników konkursu. Podziwiano techniki wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.

Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie I miejsce zdobyli:

Struś  Grzegorz  klasa 1c

Partyka  Ewa  klasa 1b

Kowal  Kornelia  klasa 3b

Dodatkowym wyróżnieniem dla tych uczniów będzie możliwość reprezentowania  Szkoły  Podstawowej nr 80  na XVI  Krakowskim  Konkursie Recytatorskim w  Nowohuckim  Centrum  Kultury.

II miejsce  otrzymali :

Bendor Maja  klasa  1a

Anacik Weronika   klasa 3b

Jagodziński  Karol  klasa  klasa 3b

III  miejsce  zajęli :

Kotlarz Gabriela klasa 1b

Babaraj  Cezary  klasa 1b

Michałowska  Nadia klasa 3a

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !