Home » wydarzenia » „Wtorek z 80-tką” spotkanie z przedszkolakami

„Wtorek z 80-tką” spotkanie z przedszkolakami

19 lutego w ramach  spotkań „Wtorki z 80-tką” odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci z okolicznych przedszkoli.  Pierwszą część spotkania poprowadził nauczyciel geografii i pasjonat podróży –  pan Mariusz Gotfryd.  Zaprosił  przedszkolaków do wspólnej wędrówki „Gringo – dookoła świata”.  Nasi  goście dowiedzieli się, jak żyją dzikie plemiona m.in. w Afryce i Australii. Mieli okazję podziwiać i przymierzać oryginalną biżuterię, nakrycia głowy i torebki z krokodylej skóry.  Oglądali i dotykali kawałki skóry australijskiego kangura oraz  piasek z Sahary, sprawdzali jak wygodnie siedzi się na  stołeczku afrykańskiego pasterza bydła.  Opowieści pana Mariusza i rekwizyty, które ze sobą przyniósł, spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich zgromadzonych i zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

W drugiej części spotkania uczniowie tworzyli kompozycje plastyczne nawiązujące do miejsc, które zwiedzili. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością, a efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Spotkanie zorganizowali nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. W ramach wolontariatu podczas zajęć pomagali uczniowie klasy 8c.  Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach w marcu.