Home » wydarzenia » Zajęcia uczniów klas trzecich w edukacyjnym ośrodku plenerowym

Zajęcia uczniów klas trzecich w edukacyjnym ośrodku plenerowym

5 czerwca 2019 r. uczniowie klas trzecich porzucili szkolne mury, na rzecz interesujących zajęć w edukacyjnym ośrodku plenerowym „Frankówka” znajdującym się w miejscowości Cichawa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Przy tradycyjnym piecu chlebowym w plenerowej kuchni spotkań  uczestnicy warsztatów poznawali tajemnice zbóż i powstających z nich mąk. Czy z każdej mąki można upiec chleb? A co jest jeszcze trzeba dodać do ciasta żeby powstały pachnące bułeczki lub szarlotka? Czy każde ciasto jest takie samo? Z jakiego tajemniczego królestwa pochodzą drożdże? Na te i wiele innych pytań dzieci poznawały odpowiedzi  w części teoretycznej warsztatów. W części praktyczniej każdy z uczniów miał osobne stanowisko pracy i sam wykonywał swoje kulinarne dzieło….

W trakcie zajęć przyrodniczych dzieci nauczyły się rozróżniać różne gatunki drzew iglastych i liściastych, obserwowały co dzieje się między kwiatami i źdźbłami na wiosennej łące; odkrywały czym zajmują się owady i dlaczego kwiaty mają tyle różnych kolorów i kształtów.

To były bardzo interesujące lekcje zorganizowane w wyjątkowym miejscu.