Home » wydarzenia » Zielona szkoła w Zawoi

Zielona szkoła w Zawoi

W dniach od 18.05 do 21.05 uczniowie z klas 4b i 4c wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do malowniczej Zawoi. Przez cały pobyt dopisywała nam piękna pogoda i nie opuszczał nas dobry humor!
 Pierwszego dnia odwiedziliśmy Suchą Beskidzką, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Suski zwany „Małym Wawelem” i Karczmę „Rzym”. Po pysznym obiedzie zdobyliśmy Mokry Kozub, słuchaliśmy ciekawych opowieści o Babiej Górze i ćwiczyliśmy Zumbę przy porywającej do tańca muzyce.
Kolejne dni były jeszcze bardziej intensywne – odwiedziliśmy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, Skansen, uczyliśmy się góralskich przyśpiewek i tańców, rozwiązywaliśmy różne zadania podczas bardzo emocjonującej gry terenowej. Mieliśmy także okazję stworzyć własne pamiątki podczas warsztatów folklorystycznych.
Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i musieliśmy wracać do Krakowa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zagrodzie Edukacyjnej w Marcówce, gdzie piekliśmy moskole, dowiedzieliśmy się jak produkuje się oscypki, jak pracuje się w kuźni oraz jakie zwierzęta zamieszkują okoliczne stawy.