Home » wydarzenia » Wycieczka klasy V a do Wadowic i Inwałdu- relacje uczestników

Wycieczka klasy V a do Wadowic i Inwałdu- relacje uczestników

Hmmmm…Wycieczka klasowa… co Wam to przypomina? Mnie na pewno kojarzy się z dobrą zabawą, dużą ilością atrakcji, śmiesznymi sytuacjami. Dobrze wspominam ten czas… Dlaczego? Może dlatego, bo spędziłam go z moją kochaną klasą. Po zbiórce weszliśmy do autokaru i opuściliśmy Kraków. Pojechaliśmy do rodzinnego miasta Jana Pawła II, czyli do Wadowic. Wysiedliśmy z autokaru i udaliśmy się stronę wadowickiego rynku. Było tam pięknie. Podziwialiśmy stare kamienice, następnie udaliśmy się do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła. Byliśmy również w papieskim muzeum. Następnie poszliśmy do kawiarni, w której Karol Wojtyła chodził z kolegami po maturze na kremówki. Skosztowaliśmy ich, były przepyszne. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie. Było tam cudownie. Zobaczyliśmy Big Bena, Statuę Wolności, Sfinksa, Wieżę Eiffla i wiele innych miniaturowych konstrukcji. Następnie swoje podwoje otworzyła przed nami średniowieczna warownia. Naszą uwagę przykuła sala tortur oraz warsztaty poświęcone wykonywaniu świec. Wreszcie dotarliśmy do Wesołego Miasteczka. Oglądaliśmy film
w kinie 5D, a także zawędrowaliśmy na ogromne zjeżdżalnie, a finał miał miejsce w Domu Strachów! Dziesięć godzin wycieczki minęło niepostrzeżenie.

Dziękujemy naszej Pani Wychowawczyni i Siostrze Ricie za wspaniale zorganizowaną wyprawę. Prosimy o więcej.                                            
Alicja S.

1 października pojechaliśmy na wycieczkę klasową. Najpierw zwiedziliśmy kamienicę, w której niegdyś mieszkał Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II. Było tam wiele ciekawych rzeczy z jego życia. Byliśmy również na wadowickiej kremówce. Później odwiedziliśmy „Inwałd Park’’. Na początku obejrzeliśmy park miniatur. Były tam najpiękniejsze budowle z całego świata. Następnie poszliśmy do „Chaty garncarza’’. Tam własnoręcznie robiliśmy świece. Zjeżdżaliśmy na „super ślizgu’’ i zderzaliśmy się samochodzikami. Zobaczyliśmy przedmioty z mitologii greckie, podziwialiśmy rydwany i mumie.
Wycieczka bardzo nam się podobała.
  Prezentacja z wycieczki   zapraszamy                                                                                                                                                         Jakub S.