Home » wydarzenia » Zajęcia – „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”

Zajęcia – „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”

6 listopada 2019 r. uczniowie klas czwartych oraz ósmych wzięli udział w warsztatach  dotyczących zasad savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. I choć to temat trudny i delikatny zarazem, to wolontariuszki- panie: Gabriela, Magdalena i Maria -przekazały tę ważną wiedzę w niezwykle ciekawy i dostępny dla każdego sposób.

W trakcie spotkania  uczniowie mogli na chwilę doświadczyć wyzwań, z którymi stykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Ochotnicy próbowali więc swoich sił poruszając się na wózku inwalidzkim, a także przechodząc z zawiązanymi oczami po torze pełnym przeszkód.
Mieli okazję przeczytać tekst wykorzystując alfabet Braille’a oraz nauczyć się podstawowych zwrotów w języku migowym.

Widoczne zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczniów pokazało, że los osób niepełnosprawnych nie jest im obojętny. Warsztaty z całą pewnością przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat różnego rodzaju niepełnosprawności i problemów dnia codziennego, z jakimi borykają się dotknięte nimi osoby. Wszyscy mamy nadzieję, że Panie wolontariuszki jeszcze nie raz odwiedzą naszą szkołę.