Home » wydarzenia » Spotkanie Samorządów Uczniowskich

Spotkanie Samorządów Uczniowskich

Dnia 24 października odbyło się w Krakowie spotkanie Samorządów Uczniowskich zorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII b: Izabella Tomala, Aleksandra Bania oraz Justyna Pawlina. Spotkanie odbyło się w Hali 1000-lecia, która na ten specjalny dzień zamieniła się w miejsce bardzo wytężonej pracy bardzo wielu niezwykle kreatywnych młodych ludzi. Zadbano nawet o muzykę a także o przepyszny catering.

We wspaniałej atmosferze uczniowie krakowskich szkół dzielili się swoimi pomysłami i doświadczeniami z pracy samorządów uczniowskich. Powstała lista 20 najistotniejszych spraw, o których chciano porozmawiać. Burzliwe dyskusje i wymiany poglądów były w grupach zajmujących się ekologią, sposobami pozyskiwania funduszy, tolerancją i integracją w szkołach. Dużo emocji wzbudził także temat organizacji przerw, organizacji nocy w szkole, maratonów filmowych  oraz balu 8-klasistów. Samorządowcy podzielili się między sobą także sposobami na to, jak do swoich pomysłów przekonać dyrektorów szkół

Spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami i śpiewaniem, wymianą adresów mailowych i numerów telefonów – co wróży, że ten rok szkolny upłynie w wielu szkołach pod rządami silnych, twórczych i otwartych na współpracę samorządów uczniowskich.