Konkurs recytatorski

5 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III pt. „Te co skaczą i fruwają…”. Udział w nim wzięło 29 uczniów wytypowanych  w ramach klasowych turniejów recytatorskich. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji,  oraz wspieranie uzdolnień zarówno recytatorskich jak i aktorskich.  Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: p. Katarzyna  Solawa, p. Krystyna Struzikowska i p. Magdalena  Wilk – Mazgała.

Uczestnicy zaprezentowali niezwykły kunszt recytatorski oraz zaskoczyli humorem i interpretacją tekstu. Wybór zwycięzców był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy  pokazali wysoki poziom recytacji. Widownia miała okazję wybrać swojego faworyta i wyróżnić go nagrodą publiczności. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę.

Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie:

I miejsce zdobyli:

Kowalkowska  Zofia  klasa 1a

Kawałek Sebastian  klasa 2a

Sruś Grzegorz   klasa 2c

Grymek Wiktoria  klasa 3a

II miejsce  otrzymali :

Frasińska  Lena  klasa 1a

Zdebski Wiktor  klasa 1a

Bytomska  Lena  klasa 2a

Kułacz Martyna klasa 2b

Żarczyńska  Oliwia klasa 3a

III  miejsce  otrzymali :

Maj  Martyna klasa 1b

Bugaj Zuzanna   klasa 2a

Partyka  Ewa klasa 2b

Wyróżnienie  zdobył  – Babaraj  Cezary klasa 2b

Laureatem nagrody publiczności został – Maj Szczepan

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów !