Czwartoklasiści lubią teatr !

Uczniowie klas czwartych trzeci raz w tym roku szkolnym byli na spektaklu teatralnym.  Pierwsze wyjście odbyło się w październiku na sztukę „Pan Twardowski” w Teatrze Ludowym. Kolejny spektakl –  „Zorro” w Nowohuckim Centrum Kultury – uczniowie oglądali w listopadzie. W  lutym klasy czwarte podziwiały w Teatrze Groteska losy bohaterów przedstawienia „Dzikie Łabędzie”, którego premiera odbyła się kilka dni wcześniej. Wszystkie spektakle zostały wysoko ocenione przez czwartoklasistów. Uczniom podobała się gra aktorów i ich barwne stroje,  sceniczne dekoracje, piosenki i efekty specjalne.  Na każdym z nich przez cały czas, w ciszy i skupieniu, z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Wspólne rozmowy, jedzenie i picie, były tylko podczas przerw, w teatralnej kawiarence. Wszyscy uczniowie wykazali, że znają zasady teatralnego savoire vivru.  Już wkrótce w naszej szkole święto patrona szkoły, którym jest Wojciech Bogusławski, nazywany „ojcem teatru polskiego”. W tym dniu uczniowie w roli aktorów staną na deskach szkolnej sceny. Oglądanie spektakli teatralnych na pewno pomoże im w tym trudnym wyzwaniu. Życzymy wspaniałej zabawy!