Konkursy Wiedzy o Krakowie

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w dwóch konkursach regionalnych.

Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Krak 2014” odbył się 27 marca w Szkole Podstawowej nr 88. W zmaganiach indywidualnych wzięło udział 25 uczniów – w tym  8 ze szkół nowohuckich.

Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy III b – Klaudia Kulak.

3 kwietnia reprezentacja klas trzecich w składzie: Klaudia Kulak, Mikołaj Kramarz z kl. III b, Dominika Ludwig z kl. III a,  brała udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Krakowie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 126. Uczniowie wspólnie wykazywali się wiedzą o zabytkach i legendach naszego miasta, brali udział w zabawach wzorowanych na dawnych turniejach rycerskich. Współzawodniczyli z reprezentacjami siedmiu szkół. Osiągnęli kolejny sukces zajmując także II miejsce. Jesteśmy dumni z wiedzy naszych wychowanków, którą zdobyli na zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem nauczyciela kształcenia zintegrowanego – Elżbiety Suchanek oraz dzięki zaangażowaniu ich rodziców.

Gratulujemy im sukcesów i życzymy następnych.