Półfinał XIII edycji Krakowskiego Międzyszkolnego Konkursu „Prawo i My” szczęśliwy dla 80-tki

W dniu 15 maja 2014r. uczniowie klasy VI B: Zuzanna Raff, Miłosz Górecki  i Jakub Wcisło  reprezentowali naszą szkołę w półfinale konkursu „Prawo i My”, którego organizatorem jest Sekcja Profilaktyki O/III Straży Miejskiej w Krakowie. Konkurs poprzedziły zajęcia prowadzone w klasach VI przez p.Artura Rysia ze Straży Miejskiej dotyczące demoralizacji, cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Na 18 startujących drużyn  nasza ekipa stanęła na podium zajmując trzecie miejscei tym samym dostała się do finału, który odbędzie się w czerwcu w Urzędzie Miasta Krakowa.

Cieszymy się z sukcesu, bowiem nasi szóstoklasiści wykazali się ogromną wiedzą z zakresu obowiązującego prawa. Pod kierunkiem pani pedagog Grażyny Krzyżak zapoznali się z: Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, Kodeksem Wykroczeń i Kodeksem Karnym, przepisami ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem  zagadnień niezbędnych do uzyskania karty rowerowej oraz Ustawą o strażach gminnych.

Życzymy im powodzenia w finale i już trzymamy mocno kciuki!!!