POMAGANIE JEST DOBRE!

29 maja 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Oczywiście także wolontariusze SP 80 włączyli się do tej akcji; wykonali Drzewo Dobrych Uczynków, woreczki dobrych myśli z pięknymi cytatami na temat dobra i życzliwości wobec innych, a także ogłoszenia- zdrapki „Weź ze sobą dobre słowo”. Wolontariusze z klas ósmych ochoczo czynili także dobro wobec przyrody, sprzątając teren wokół szkoły. Mamy nadzieję, że Dzień Dobrych Uczynków każdy będzie świętował znacznie dłużej, niż jeden dzień, wszak „dobro to jedyna wartość, która się mnoży, poprzez dzielenie się nią”.