TYDZIEŃ Z WOLONTARIATEM

Miniony tydzień upłynął pod znakiem akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Młodzi aktywiści nie ustawali w wysiłkach, aby swoją postawą i zaangażowaniem działać na rzecz ludzi oraz środowiska szkolnego i naturalnego.
Najpierw pod czujnym okiem pań Marzeny Orłowskiej i Agnieszki Młynarskiej nasi
wolontariusze sadzili na szkolnym skwerze żonkile, włączając się w ten sposób w coroczną pomoc dla podopiecznych Hospicjum św. Łazarza i okazując solidarność z chorymi i cierpiącymi. Żonkile, związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej i symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.
Tego samego dnia grupa wolontariuszy pod wodzą pani Joanny Kuzar kontynuowała rozpoczętą przed tygodniem inicjatywę Sprzątanie Świata Łączy Ludzi. Odbywająca się już po raz 30. akcja zachęca dzieci, młodzież i dorosłych do sprzątania swojej najbliższej okolicy ,a tym samym okazywania miłości do Matki Ziemi. Wolontariusze zbierali pozostawione na terenie szkoły śmieci; kapsle, butelki, puszki i papierki, dzięki czemu możemy cieszyć się czystymi trawnikami i boiskami.

Z kolei sobotę sponsorowała w tym roku literka P jak piknik oraz liczba 80. Wolontariusze ochoczo pomagali w organizacji Roztańczonego Pikniku z 80-tką; dmuchali balony, wspierali nauczycieli w przeprowadzaniu konkurencji sportowych oraz quizów. Na koniec tego niełatwego tygodnia, w niedzielę, młodzi adepci sztuki otwartych serc pracowali przy organizacji 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Przy przejmującym zimnie i wietrze, przez kilka godzin uczniowie rozdawali zawodnikom wodę i zagrzewali ich do walki głośnymi okrzykami.
Mijający tydzień pokazał, że warto się dzielić, okazywać dobro, pomagać. Dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi i zyskujemy sens życia.