Spotkanie kolędników misyjnych

W dniu 24 stycznia 2015 r. odbyło się 15. Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach zorganizowane przez Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie i Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie to było przeżywane w duchu dziękczynienia za kanonizację Jan Pawła II, największego misjonarza naszych czasów.
W spotkaniu wzięło udział ok. 1600 dzieci z całej Archidiecezji Krakowskiej. Naszą Szkołę nr 80 godnie reprezentowały Magdalena Grochot, Klaudia Jesionka, Zuzanna Krzyżak z kl. VI B i Izabela Orlicka z kl. IV A.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Górnym kościele, której przewodniczył ks. bp Jan Zając, który w słowie wygłoszonym do dzieci użył pięciu „kluczy” – podziwiam, gratuluję, dziękuję, proszę, radujcie się – słowa te odnosiły się do zaangażowania i trud, do okazanej odwagi i dalszego dawania świadectwa wiary młodych kolędników misyjnych.
Młodzi misjonarze osobiście spotkali się z byłymi i obecnie pracującym misjonarzem w Tanzanii. Podczas wędrówki misjonarza był emitowany film misyjny, nie zabrakło kuchni misjonarza oraz była możliwość zwiedzenia Muzeum Jana Pawła II i wystawy Całunu Turyńskiego oraz Kościoła relikwii w ramach wędrówki misyjnej.
Przed rozesłaniem młodych misjonarzy został rozstrzygnięty konkurs pt. „Misje to moje marzenie”, w którym wzięła udział Zuzanna Krzyżak zajmując III miejsce.