Pasowanie na pierwszoklasistę

DSC_0052bDnia 14 października 2013 r. kolejny rocznik pierwszoklasistów złożył ślubowanie. Przygotowania do tej uroczystości trwały od pierwszego dzwonka. Dzieci uczyły się co to znaczy być dobrym Polakiem, uczniem i kolegą. Poznawały swoje nowe obowiązki oraz zasady zachowania się w szkole. Gdy nadszedł dzień ślubowania, uczniowie w obecności Dyrekcji szkoły i rodziców zaprezentowały swa wiedzę w formie radosnego montażu słowno – muzycznego.

Wszyscy obecni bardzo pozytywnie ocenili przygotowanie uczniów. Pani dyrektor Anna Starczyk – Czerwińska w swoim wystąpieniu szczególnie doceniła dojrzałość i samodzielność uczniów. Życzyła im sukcesów w nauce, a rodzicom satysfakcji z wychowywania swoich pociech.

W obecności sztandaru szkoły dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po czym pani wicedyrektor Elżbieta Papaj dokonała aktu pasowania na  ucznia Szkoły Podstawowej nr 80. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną.

DSC_0028a

Poniżej znajdują się odsyłacze do filmów z tego wydarzenia.

Pasowanie na pierwszoklasistę cz. 1 – wejście na scenę

Pasowanie na pierwszoklasistę cz. 2 – występy dzieci