Lekcja historii na żywo

8 października 2013r. uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii: „Rzym – wieczne miasto”, którą zaprezentowali aktorzy
z Gniewa.
Spektakl rozpoczął się opowieścią o dwóch braciach Romulusie i Remusie, którzy byli  legendarnymi założycielami miasta Roma. Na oczach zgromadzonych widzów aktorzy stoczyli pojedynek o władzę. Następnie jeden z uczniów został przebrany za rzymskiego patrycjusza, dzięki czemu wszyscy mogli zobaczyć jak wyglądał strój bogatego mieszkańca Rzymu. Największe zainteresowanie wzbudził fragment pokazu poświęcony legionistom i ich uzbrojeniu oraz walka gladiatorów.
Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, przymierzali stroje i uzbrojenie legionistów. Wszystkim lekcja bardzo się podobała, było dużo śmiechu, zabawy,
a także nauki.

DSCN9175a    DSCN9239b