„ Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne”

Pod takim właśnie tytułem odbyła się tegoroczna edycja konkursu czytelniczego dla uczniów klas trzecich krakowskich szkół. Konkurs składał się z dwóch etapów. Uczniowie, którzy uzyskali w etapie szkolnym najwyższą ilość punktów, reprezentowali naszą szkołę podczas finału. Były to:
• Iga Szumilas z klasy 3B
• Iza Tomala z klasy 3B
• Milena Szaraniec z klasy 3B
W finale wzięło udział 35uczestników. Bardzo miło nam poinformować, że Iga Szumilas zajęła III miejsce!

Wszystkie uczestniczki konkursu wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem. Przygotowując się do konkursu poznały wiele przygód i detektywistycznych zagadek opisanych w takich książkach jak: „Tajemnica biblioteki”, „Detektyw Pozytywka”, „Małomówny i rodzina”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Mors, Pinky i trzynasta komnata”, „Trzej detektywi prowadzą śledztwo w szkole” .

Organizatorami czytelniczych zmagań trzecioklasistów były: Biblioteka Krowoderska oraz Szkoła Podstawowa nr 21.