Pomagając ludziom- pomagamy naturze

W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie do programu „Zbieramyzakretki.pl Pomagając ludziom pomagamy naturze” prowadzonego przez Fundację Nauka i Kultura z siedzibą w Krakowie. Program ten łączy w sobie ideę dbania o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne w naszym najmniejszym lokalnym wymiarze oraz pomoc chorym ludziom. Ze sprzedaży nakrętek do firm recyklingowych na terenie całego kraju Fundacja finansuje zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wózków inwalidzkich dla osób chorych.
W ramach tej akcji , uczniowie klas I-III wzięli w październiku udział w warsztatach „Eco-zrób to sam kolego” zorganizowanych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

W listopadzie uczniowie klas III wezmą udział w warsztatach ekologicznych „Spacerkiem żółtego worka”, które będą zorganizowane na terenie naszej szkoły.
Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji zbierania zakrętek!
Można je wrzucać do kolorowych pojemników znajdujących się na terenie szkoły.