Sejmik Ekologiczny „Jedz odpowiedzialnie”

Grupa uczniów, reprezentujących naszą szkołę w dniu 2 czerwca wzięła udział w XXIV Sejmiku Ekologicznym „Jedz odpowiedzialnie”, który odbył się w Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej „Marchewka Bistro” w NCK. Organizatorami byli ZSOJ nr 5 w Krakowie oraz Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

Przygotowując się do sejmiku, uczniowie co najmniej przez 7 dni musieli kontrolować ile i jakiej żywności w ich domach marnuje się i ile się jej wyrzuca. Celem sejmiku było podniesienie świadomości młodzieży w zakresie kształtowania odpowiednich postaw konsumenckich i prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wzbogacenie wiedzy w zakresie kultury jedzenia.

Spotkanie miało ciekawy warsztatowy przebieg wzbogacony spektaklem „EKO-TARG” oraz poczęstunkiem ciastem marchewkowym, szarlotką, kanapkami i sokiem.

Organizatorzy zaproponowali szkołom wakacyjny konkurs fotograficzny pt. „Nie marnuję. Gotuję”. W sprawie konkursu prosimy kontaktować się jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego z nauczycielami przyrody.