Rowerem do szkoły – Projekt STARS

Projekt STARS, który już drugi rok realizujemy w naszej szkole przynosi uczniom wiele korzyści.

Liczne działania w ramach projektu przyczyniły się do zwiększenia liczby uczniów dojeżdżających do szkoły rowerem.

Uczniowie podczas zajęć w ramach projektu uczestniczyli w konkursach, wybierali najciekawsze logo rowerowej szkoły, malowali podkoszulki i trampki, poznawali znaki drogowe oraz zasady poruszania się po drogach i chodnikach, poznali budowę roweru, zdawali na kartę rowerową, brali udział w rowerowych wycieczkach.

Zwiększenie rowerowych dojazdów uczniów do szkoły przyczynia się również do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście jest także doskonałą formą ćwiczeń oraz sposobem na aktywny odpoczynek po lekcjach.