W świecie baśni Andersena

Dnia 06 czerwca klasy czwarte zaprezentowały społeczności uczniowskiej lekcję przeprowadzoną metodą projektu. Do tego przedstawienia czwartoklasiści przygotowywali się kilka tygodni.

Uczniowie zaprosili przybyłych gości do „Muzeum pamiątek po H. Ch . Andersenie”. Można było podziwiać „eksponaty” oraz usłyszeć ich krótką historię. Było więc piórko, które zgubiło Brzydkie Kaczątko, zapałki sprzedawane przez dziewczynkę z zapałkami, skorupka orzeszka, będąca kolebką dla Calineczki, bąk i piłka, krzesiwo, a także koszulka z pokrzyw,  czy niewidzialne szaty cesarza.

Ponadto uczniowie byli świadkami wywiadu, który przeprowadziła „dziennikarka” z klasy czwartej z baśniopisarzem.  Zebrani poznali treść zachowanych w „muzeum” dokumentów: zaproszenia na ślub Calineczki, ogłoszenia o sprzedaży zapałek, czy ogłoszenia o poszukiwaniach Kaya przez Gerdę.

Na koniec uczniowie w barwny sposób przypomnieli cechy baśni, jako gatunku literackiego.

Czwartoklasiści  pracowali pod kierunkiem polonistki, p. M. Machnik.