W świecie bogów i bohaterów greckich

Dnia 05 stycznia 2017 r. klasy piąte zaprezentowały społeczności uczniowskiej lekcję przeprowadzoną metodą projektu – „W ŚWIECIE BOGÓW I BOHATERÓW GRECKICH”. Do tego występu piątoklasiści przygotowywali się kilka tygodni.

Gospodarzami byli uczniowie przebrani za bogów i bohaterów greckich. Wyjaśnili zebranym gościom, co to jest mit i mitologia. Ukazując barwne foldery, zachęcili do czytania tych opowieści. „Bohaterowie mitologiczni” na przykładzie kolorowych ilustracji, przybliżyli również swoim kolegom, jakie znaczenie w języku współczesnym mają związki frazeologiczne wywodzące się z mitologii. Największą jednak atrakcją była inscenizacja dwóch mitów greckich: „O Demeter i Korze”, oraz „O Atenie”. Gospodarze sprawili, że publiczność żywo włączała się w przebieg przedstawienia: odpowiadała na zadawane pytania, radziła, jaką drogę postępowania należy wybrać. Dodatkowym atutem była barwna scenografia i piękne kostiumy aktorów.

Występ bardzo podobał się zgromadzonym gościom.

Piątoklasiści pracowali pod kierunkiem polonistki, p. Marty  Machnik.