„Czytam , rysuję , segreguję”

W grudniu 2016r. nastąpił finał realizacji inspirującego programu „Czytam , rysuję , segreguję”, w którym wzięła udział klasa 2a.

Organizatorem wszelkich działań związanych z programem było krakowskie MPO.

Uczniowie poznali przygody głównych bohaterów książeczki pt. „Jak rezolutny Ignaś z Krakowa nauczył Zuzię śmieci sortować” oraz stworzyli ciąg dalszy ich przygód w formie rysunkowej i literackiej. Prace zawierały aspekty ochrony środowiska naturalnego w Krakowie, a szczególnie tematy dotyczące gospodarki odpadami, segregacji i recyklingu. Przystąpiliśmy więc do zabawy podczas której wiele się nauczyliśmy.

Nasze wysiłki zostały nagrodzone. Cała klasa otrzymała kalendarze na rok 2017 z ilustracjami i tekstami stworzonymi przez dzieci. Jedna z kartek kalendarza jest nasza , czyli klasy 2a.