Projekt pt. „Śladami Stasia i Nel”

Dnia 20 XII uczniowie klas VI zaprosili rówieśników oraz piątoklasistów na przygotowany pod opieką pań polonistek – M. Machnik i A. Biernackiej – projekt pt. „Śladami Stasia i Nel”. Szóstoklasiści udowodnili ,że uważnie i ze zrozumieniem przeczytali lekturę H. Sienkiewicza oraz zdobyli wiele ciekawych informacji o faunie i florze oraz zwyczajach mieszkańców Czarnego Lądu. Zachęcili zgromadzonych w jadalni do sięgnięcia w mroźne zimowe wieczory po lekturę , której niezwykła akcja rozgrywa się na gorącym kontynencie afrykańskim , a główny bohater – Polak – Staś Tarkowski – na pniu wielkiego baobabu zawiesza tabliczkę z napisem „Kraków”. Prezentacje multimedialne i występy teatralne uczniów wzbogaciła wystawa prac plastycznych i literackich szóstoklasistów w holu I piętra.