„Sienkiewicz baśniami malowany”

W  roku  2016 przypadają trzy  rocznice  związane  z Henrykiem Sienkiewiczem: 170 rocznica urodzin Noblisty, 100 rocznica Jego śmierci oraz 50 rocznica utworzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – miejscu urodzenia pisarza.

W celu popularyzacji mniej znanej twórczości Henryka Sienkiewicza i zaprezentowania zdolności uczniowskich, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, jej filia w Miechowie, Proszowicach i Słomnikach, zorganizowała konkurs literacko – plastyczny:

„Sienkiewicz baśniami malowany”.

Zadaniem uczniów było przeczytanie baśni H. Sienkiewicza i wykonanie do niej okładki. Prace miały przedstawiać osobę, scenę lub inne wyobrażenie związane z wybraną baśnią.

Miło nam poinformować, że wśród osób nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły –
                                                                                      Marcin Madej z klasy V b.

Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!