Wielkanocne zabawy

Wielkanoc to czas radości. Tak też było w klasie 2B, w środę 12 kwietnia br. Uczniowie poznawali w tym dniu tradycyjne, wielkanocne zabawy. Poznawaniu towarzyszyły niezapomniane emocje.

A wszystko zaczęło się od „Wybitki”, zabawy znanej na ziemiach polskich już w XV wieku. Zabawa polega na tym, że dwie osoby stukają się trzymanymi w dłoniach, ugotowanymi jajkami. Zawsze jedno jajko pęka i ta osoba niestety odpada z zabawy, po czym tworzą się nowe pary. Zabawa trwa dotąd, aż zostanie jedna osoba. W tym roku „Wybitkę” wśród dziewczynek wygrała Oliwka, a wśród chłopców Dawid.

Po „Wybitce” przyszedł czas na „Taczanie jajek”. Dzieci kolejno turlały jajka z niewielkiej pochyłości i obserwowały, kogo jajko poturla się najdalej. Zwyciężyło jajko przyniesione przez Izę.

Poszukiwanie jajek” to kolejna wielkanocna zabawa, którą poznali drugoklasiści. Odnalezienie 56 ukrytych w sali czekoladowych jajeczek, zajęło im zaledwie kilka minut. Najskuteczniejszym poszukiwaczem, a właściwie poszukiwaczką okazała się kolejna nasza Oliwka.

Po zabawach nadszedł czas na wspólne śniadanie. Na stole nie zabrakło oczywiście jajek, chrzanu i chleba.

Zachęcamy do wspólnych wielkanocnych zabaw także podczas rodzinnych spotkań.