Wycieczka do Niepołomic

29 marca uczniowie z klasy II A i III B wzięli  udział w  bardzo ciekawych warsztatach, prowadzonych przed wykwalifikowanych edukatorów w trzech współpracujących przy programie niepołomickich instytucjach nauki i kultury: Muzeum Niepołomickie – Zamek Królewski; Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne oraz Muzeum Fonografii w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

W Zamku –  niepołomickiej  siedzibie władców Polski uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych.

W Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznych uczniowie obejrzeli zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwiaździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi.

W przestronnych salach Muzeum Fonografii  dzieci obejrzały urządzenia do zapisu i odtwarzania dźwięku. Wszystko przedstawione w arcyciekawej scenerii. W ostatniej sali, zapadając się w miękkie pufy mogły  posłuchać muzyki wybranej z ponad tysiąca dostępnych płyt winylowych.

Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejną wyprawę…