Wieczór czytelniczo -literacki „Detektywi w akcji”.

W czwartek wieczorem 27 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie fanów literatury detektywistyczno-kryminalnej. Uczniowie klas II i III bawili się w detektywów : rozwiązywali zagadki, ćwiczyli spostrzegawczość, szukali ukrytych „ dowodów rzeczowych” oraz zaszyfrowanych informacji, by na ich podstawie stworzyć portret psychologiczny podejrzanego osobnika i odtworzyć jego sposób działania.

Emocje i zabawa godne były Sherlocka Holmesa. Uczestnicy wieczoru zapoznali się także z najnowszymi pozycjami literatury detektywistycznej dla dzieci dostępnej w szkolnej bibliotece. Organizatorki wieczoru czytały fragmenty najciekawszych książek. Uczniowie polecali kolegom wybrane przez siebie książki, które warto przeczytać.

Kto czyta, ten żyje podwójnie!