Nasi uczniowie laureatami „Słonecznej IntaGRAcji”

W tym roku uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięli udział
w jubileuszowej V edycji projektu edukacyjnego Słoneczna InteGRAcja. Organizatorami projektu są: Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie, Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty” i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – oddział „Dzieje Nowej Huty”. Jego głównym celem jest promowanie dziedzictwa Nowej Huty
w środowisku lokalnym poprzez aktywne działania edukacyjne na jej terenie.

W ramach projektu uczniowie klasy IV b, V b i VI a, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Historycznym pt. „Urządzamy nowohuckie mieszkanie”
i obejrzeli wystawę „Stale o Nowej Hucie”. Wzięli też udział w lekcji bibliotecznej
pt. „Proszę ,dziękuję, przepraszam”, która odbyła się w filii Nowohuckiej Biblioteki Publicznej. Podjęli działania twórcze- wykonali gazetki inspirowane tematyką związaną
z Nową Hutą (legendami, postaciami, miejscami itd.) oraz przygotowali interesujące filmy
o naszej dzielnicy. Wykazali się dużą wiedzą podczas gry terenowej, której trasa przebiegała przez nowohuckie osiedla.

Pomysłowość, oryginalność i wiedza naszych uczniów zaowocowała sukcesem. 1 czerwca br. na uroczystej gali w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5, na os. Słonecznym 12 nie mieli sobie równych. Znaleźli się w gronie laureatów, zajęli główne miejsca (czwartoklasiści zdobyli Grand Prix, uczniowie klasy VB byli najlepsi wśród wszystkich klas V, a szóstoklasiści zajęli wszystkie miejsca na podium w kategorii klas VI).

Zdobyliśmy też szczególne wyróżnienie -Grand Prix za całokształt podjętych działań. Dla 35 naszych uczniów biorących udział w projekcie i ich 4 opiekunów organizatorzy zafundowali wycieczkę do studia filmowego w Bielsku – Białej.

Cieszymy się bardzo z tego sukcesu, serdecznie gratulujemy i już z niecierpliwością oczekujemy na wycieczkę!